Ostrów: Małgorzata Kidawa-Błońska w Ostrowie

  • 10.10.2019, 07:28
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Małgorzata Kidawa-Błońska w Ostrowie
9 października obyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej, z gościnnym udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Pani Marszałek odpowiedziała na pytania zgromadzonych mieszkańców.

-Te wybory zadecydują o życiu nie tylko nas, ale naszych dzieci,  wnuków. Walczymy o Polskę z wartościami, Polskę przyjazną, tolerancyjną. Idźcie na wybory - apelowała Małgorzata Kidawa-Błońska.
Pytania zadawane przez uczestników spotkania dotyczyły m.in.: oświaty, uczelni wyższych, służby zdrowia,  niepełnosprawnych dzieci i  dorosłych, obrony polskiej demokracji, udziału młodzieży w wyborach, wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej przez PiS, obrony zwierząt.
-Prezes Kaczyński kieruje słowa do swojego twardego elektoratu. Moim zdaniem to świadczy o tym, że bardzo boją się wyników wyborów, dlatego tak mocno zbierają swój elektorat. Rzeczy które mówi prezes są przerażające, jego wizja państwa jest gorsza niż na Węgrzech, a tam jest naprawdę niedobrze i niebezpiecznie. Takiego kraju nikt nie chce. Ja jestem przekonana, że nawet wyborcy Prawa i Sprawiedliwość, kiedy słyszą o tym, czego nie będą mogli,  patrzą na to z niepokojem. Pieniądze, które się dostaje, ludzie chętnie przyjmują. Ale nie chcą tracić swojej wolności. Polacy cenią wolność, wydaje mi się, że wizja odcięcia nas od Europy jest nie do przyjęcia dla Polaków - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiadając na jedno z pytań.
Podkreśla też, że Jarosław Kaczyński wymyślił model państwa, o którym dawno zapomniano. Gdzie państwo jest ,,tak scentralizowane i tak podporządkowane bez odpowiedzialności grupie osób. Gdzie żadne standardy i wartości nie obowiązują." 
Podczas pytania, dotyczącego niskiej frekwencji młodych na wyborach, głos zabrała Milena Kowalska, kandydatka do Sejmu z listy KO:
-Z nami nie jest źle, z nami jest bardzo dobrze - mówiła. - Ludzie młodzi mówią wprost - chcemy prawdziwej zmiany, która pozwoli nam być wolnymi. Aktywizujemy młodzież w całej Polsce. Widzimy chęć udziału młodych w kampanii i życiu publicznym. 
WIKI

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe