Ostrów: Urodziny ,,OSTROwPLANSZE"

  • 10.10.2019, 07:16
  • Ryszard Binczak
 Ostrów: Urodziny ,,OSTROwPLANSZE"
,,OSTROwPLANSZE" to inicjatywa, która łączy miłośników gier planszowych. Co wtorek w Ostrowskim Centrum Kultury odbywają się spotkania klubu.

 Organizatorzy - Arek Maj i  Marcin Marciczkiewicz - już ponad 2 lata tworzą klub. Na każdym spotkaniu przygotowują dziesiątki gier, zarówno powszechnie znanych klasyków, jak i nowości, zapewniane przez wspierające klub wydawnictwa. Każdy, niezależnie od wieku, może przyjść na spotkanie, by oddać się wciągającej rozgrywce. 
-Razem z Marcinem spotykamy się tutaj co wtorek, w godzinach od 18 do 22, i przynosimy gry. Tworzymy miejsce, do którego mogą przyjść ludzie, którzy chcą pograć w planszówki. Niektórzy właśnie tutaj pierwszy raz grają w planszówkę, ale przychodzą też zaprawieni w bojach, nawet uczestnicy turniejów. Oprócz planszówek prowadzimy też sesje RPG, w różnych systemach, a raz  w roku organizujemy festiwal gier planszowych. Fajne jest to, że tworzymy społeczność. Niekiedy jest tak, że obcy ludzie poznawali się tutaj, a teraz umawiają się, by wspólnie grać. Działamy non-profit, robimy to z pasji. Chcemy pokazać planszówki, jako fajny sposób na spędzanie czasu,  alternatywę dla siedzenia przed komputerem, telewizorem, czy w pubie. - mówi Arek Maj.
1 października ,,OSTROwPLANSZE" obchodziło swoje drugie urodziny. 
-Zrobiliśmy urodziny w taki sposób, że to my rozdawaliśmy prezenty. Każdy, kto przyszedł i trochę pograł, wyszedł od nas z prezentem. W  70 osób graliśmy w jedną grę. Łącznie przyszło około 100 osób  - opowiadał Arek.
Koszt wejściówki na spotkanie klubu, niezmiennie wynosi 5zł.

Kohnke

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe