Aglomeracja: Fundacja "Miłosierdzie" z dofinansowaniem na zakup trzech mikrobusów

  • 09.10.2019, 04:06
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Fundacja "Miłosierdzie" z dofinansowaniem na zakup trzech mikrobusów
Przedstawiciele Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, w obecności prezydenta Krystiana Kinastowskiego, odebrali z rąk Marleny Maląg, prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, symboliczne czeki na dofinansowanie zakupu trzech mikrobusów.

Dziewięcioosobowe samochody posłużyć mają do przewozu osób niepełnosprawnych. Z pojazdów będą korzystać Warsztaty Terapii Zajęciowej: w Kaliszu, w Przygodzicach z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Odolanowie.
Dofinansowanie pochodzi z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Łącznie kwota przekazana z PFRON na zakup mikrobusów wynosi 240.000 zł. Przetarg na zakup samochodów już został ogłoszony.
W sumie PFRON przekazał od 2016 roku na wsparcie osób niepełnosprawnych w regionie kaliskim ok. 90 mln zł.
KC
Fot. Magdalena Bartnik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe