Kalisz: 20 lat kaliskiej PWSZ

  • 08.10.2019, 17:52
  • Ryszard Binczak
Kalisz: 20 lat kaliskiej PWSZ
20 lat temu powstała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, połączona z inauguracją roku akademickiego 2019/2020 oraz podpisaniem aktu powołania Światowego Instytutu Zdrowia Rodziny w Kaliszu. Gości powitał dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.
Podczas uroczystości odznaczenia otrzymały osoby zasłużone dla PWSZ. Następnie odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku.
- Kaliska PWSZ to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. To uczelnia z bogatą ofertą dostosowaną do potrzeb rynku pracy, która szczególny nacisk kładzie nie tylko na przekazywanie wiedzy, ale i innowacyjność. To ważny ośrodek kształcenia młodzieży - nie tylko z Kalisza i południowej Wielkopolski – mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Dziękuję władzom uczelni i wykładowcom za zaangażowanie w edukację, pracę pełną pasji i chęć współpracy, także z władzami Kalisza oraz wkład w życie naszego miasta. Obserwujemy efekty Państwa starań. Powstają kolejne wydziały, otwierane są nowe kierunki. Znając Państwa zapał i ambicję jestem przekonany, że w przyszłości PWSZ będzie mogła poszczycić się kolejnymi osiągnięciami. W nowym roku akademickim przyjmijcie proszę życzenia zdrowia, radości, siły i niespożytej energii.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza; Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza; przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, gminnych, powiatowych, reprezentanci środowisk naukowych, duchowieństwa. 
Podczas uroczystej gali został podpisany także akt powołania Światowego Instytutu Zdrowia Rodziny w Kaliszu. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. OtisvBrawley z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore.
AB
Fot. Anna Błaszczyk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe