Powiat Kaliski: Ruch to zdrowie

  • 08.10.2019, 16:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Ruch to zdrowie
4 października 2019 roku odbył się jubileuszowy rajd ,,Barwy Jesieni''. W XX odsłonie rajdu udział wzięło 99 uczestników.

W swojej dwudziestoletniej historii rajd zgromadził na mecie w Rożdżałach - Słonecznej kilka tysięcy turystów pieszych i rowerowych. Najwięcej - bo aż 733 - w 2002 roku. Rajd, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Mateusz Przyjazny, nieprzerwanie od wielu lat, zakłada następujące cele: popularyzacja turystyki pieszej i kolarskiej, budzenie wrażliwości na piękno przyrody, promowanie edukacji regionalnej, popularyzacja idei zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej.

 

W konkursie krajoznawczym zwycięzcami okazali się: 1.Norbert Tomalak i Patryk Kaleta, 2. Julia Krzywda i Eliza Frakowska, 3.Maria Janiak i Milena Szymańska.

W konkursie dendrologicznym zwycięzcami okazali się: 1. Iga Janiak i Wiktoria Wieczorek, 2. Małgorzata Wolf i Amelia Frakowska, 3. Marta Kasprzak i Emilia Fiechowska.

 

Walorem tego rajdu jest również konkurs dla Opiekunów drużyn. W roku bieżącym ta zabawa odbyła się pod hasłem: ''Trafić do serca'' lub ''Trafić w serce śmiertelną szpilą'' Komandora Rajdu. Po kilku dogrywkach ustalono zwycięzców: 1. Anna Marszał – Olejnik, 2. Agnieszka Kowalczyk, 3. Katarzyna Lewicka

 

Wyniki klasyfikacji generalnej: 1. SP nr 11 w Kaliszu, 2. SP ,,starszaki” w Opatówku, 3. SP ,,młodziaki” w Opatówku.

 

Fot. PTTK Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe