Powiat Kaliski: Dofinansowanie na przebudowę drogi Szulec-Oszczeklin

  • 08.10.2019, 16:24
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Dofinansowanie na przebudowę drogi Szulec-Oszczeklin
Powiat kaliski otrzymał kolejne środki na przebudowę infrastruktury drogowej.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przekazał w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie w wysokości 4.012.940 złotych na przebudowe drogi powiatowej na odcinku Szulec-Oszczeklin. W kaliskim ratuszu umowę dotyczącą tego zadania podpisali: starosta kaliski Krzysztof Nosal, wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy i skarbnik powiatu kaliskiego Urszula Jędrusiak.
Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji w kaliskim ratuszu podpisano łącznie 16 umów dotyczących inwestycji drogowych na terenie południowej Wielkopolski. Łącznie na ten cel Wielkopolski Urząd Wojewódzki przeznaczył kwotę ok. 31 milionów złotych. W oficjalnym parafowaniu dokumentów uczestniczyli przedstawiciele 16 wielkopolskich samorządów. 
- Cieszymy się bardzo, że jesteśmy na ziemi kaliskiej. Postanowiliśmy z Panem Wojewodą, że będziemy te umowy podpisać tam gdzie samorządy są najbardziej aktywne. Na tym obszarze ta aktywność jest bardzo duża. Samorządy szczególnie zabiegały o środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z czego się ogromnie cieszymy. Świetnie napisaliście Państwo wnioski. Ciesze się ogromnie, że infrastruktura, modernizacja dróg na tych ziemiach będzie się rozwijała. Te drogi będą bezpieczne i będą miały dobre parametry. Wierzę, że dzięki tym inwestycjom i inwestycjom drogowym w konsekwencji będziecie Państwo mogli pozyskiwać jeszcze więcej środków dla swoich małych ojczyzn - mówiła Aneta Niestrawska, wicewojewoda wielkopolski.

Łączna wartość projektu to 6. 688.233 złotych. Inwestycja obejmuje przebudowę prawie 6,5 km odcinka drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką Opatówek – Rzymsko do drogi powiatowej Koźminek – Szczytniki. Inwestycja realizowana będzie na terenie 3 gmin: Opatówek, Koźminek i Szczytniki. Planowane rozpoczęcie prac w listopadzie br.,  a zakończenie nastąpi w ciągu 12 miesięcy.
MM
Fot. Michał Marszałkowski

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe