Powiat Ostrowski: Umowa na budowę drogi Kaczory-Wierzbno podpisana

  • 08.10.2019, 16:08
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Umowa na budowę drogi Kaczory-Wierzbno podpisana
Powiat Ostrowski otrzymał łącznie ponad 3.194. 816 złotych dofinansowania na przebudowę drogi Kaczory- Wierzbno - II etap. W obecności parlamentarzystów i przedstawicieli trzynastu samorządów południowej Wielkopolski, podpisane zostały umowy na dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Okolicznościowy czek gwarantujący pozyskanie dotacji na dofinansowanie inwestycji drogowej z rządowego programu otrzymali m.in. przedstawiciele powiatu ostrowskiego. Wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk, skarbnik powiatu ostrowskiego Donata Kupczyk, członek zarządu powiatu ostrowskiego Damian Grądzielewski wspólnie z wicewojewodą wielkopolskim Anetą Niestrawską, w obecności posła Tomasza Ławniczaka oraz posła Jana Dziedziczaka, podpisali stosowną umowę.
Obejmuje ona szeroki zakres prac na zadanie przebudowa drogi Kaczory- Wierzbno- II etap. Długość odcinka to 3,532 km.
- W ramach listy rekomendowanej przez wojewodę wielkopolskiego w całym województwie zostanie zrealizowanych 56 zadań powiatowych oraz 131 zadań gminnych na łączną kwotę dofinansowania 288 032 438 zł. – podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.
W listopadzie 2019 roku rozpoczną się roboty przygotowawcze, do kwietnia 2010 potrwają roboty rozbiórkowe i ziemne. Wykonanie nawierzchni, odwodnienia i podbudowy planowane jest na maj 2020 roku. W czerwcu przyszłego roku wykonane będą roboty wykończeniowe i montowane tablice informacyjne. Łączna kwota zadania to koszt 4 mln 564 023 zł.   

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe