Powiat Ostrowski: Wręczono stypendia

  • 07.10.2019, 04:26
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wręczono stypendia
50 najzdolniejszym uczniom szkół średnich, z powiatu ostrowskiego wręczono stypendia Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły w wysokości 2 tys. złotych. Uroczysta gala odbyła się 4 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

Komisja stypendialna wybiera najzdolniejszych uczniów, biorąc pod uwagę ich oceny, wyniki w konkursach i inne osiągnięcia.W gronie 50 stypendystów znalazły się 34 uczennice i 16 uczniów. 14 z nich pochodzi spoza granic Ostrowa Wielkopolskiego. 6 uczniów otrzymało stypendium już po raz drugi, a 1 po raz trzeci.

Galę uświetnił koncert zespołu "To All Units" (do wszystkich jednostek), w którym rolę wokalisty pełni Jakub Jeziorek, jeden z nagrodzonych uczniów. Starosta każdemu stypendyście wręczył pierwszą płytę zespołu.

-Inwestycja w drugiego człowieka, zwłaszcza tego młodego, jest bezcenna. Jesteście nie tylko tymi, którzy mają najlepsze oceny. Jesteście kreatywni, zdolni artystycznie, sportowo, w przeróżny sposób. Na dzisiejszą uroczystość płynąłem jak na rajskich skrzydłach, bo wiedziałem, że spotkam się z bardzo zdolnymi ludźmi, w których warto inwestować - mówił starosta Paweł Rajski.

WIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe