Ostrów: Wolność wyboru dla kobiet

  • 02.10.2019, 18:07
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wolność wyboru dla kobiet
W restauracji Bombardini na ostrowskim rynku, odbyła się prezentacja z inicjatywy Ewy Mateckiej i Karoliny Pawliczak, pod nazwą ,,Pakt dla Kobiet".

Podczas prezentacji przedstawiono co w nowej kadencji należy uczynić dla kobiet, ich życia rodzinnego i zawodowego.
-Postanowiłyśmy działać razem, ponad podziałami. W sprawach kobiet i dzieci nie może być mowy o interesach, barwach partyjnych. Warto o prawa kobiet powalczyć i przywrócić wszystko to, co zostało zabrane - mówi Ewa Matecka, kandydatka do Senatu RP.
 
-Język polityki często jest arogancki, my tego nie chcemy. Chcemy pokazać, że można współpracować. W ramach wspólnej aglomeracji kalisko-ostrowskiej dużo dobrych rzeczy się już udało. Jeśli uda się nam wygrać w wyborach, w co wierzę, deklarujemy że ta współpraca będzie trwała. Współpracowałyśmy już w poprzedniej kadencji samorządu, pełniąc funkcje wiceprezydentów.  Mając doświadczenia samorządowe, bardzo dobrze będzie przełożyć je na doświadczenia parlamentarne. - mówi Karolina Pawliczak, pierwsza kobieta na liście Lewicy do Sejmu RP.
W ,,Pakcie dla Kobiet"  mówi się m.in. o: dostępie do żłobków, wdowiej emeryturze (czyli przejęciu do 85 proc. emerytury po zmarłym małżonku, co dotyczy również mężczyzn.), równych płacach dla kobiet i mężczyzn, funduszu alimentacyjnym, najniższej emeryturze 1600 zł, zasiłku wspomagającym dla osób niepełnosprawnych w wysokości 2000 zł, pełnopłatnych 8 tygodniowych urlopach  rodzicielskich i  urlopach wytchnieniowych. Kolejne kwestie to przywrócenie in vitro, pełen dostęp do badań prenatalnych, dostępna i refundowana antykoncepcja.
-To co obserwujemy ostatnio, to narastająca przemoc w stosunku do kobiet, czy dzieci. Osobom, które są dotknięte przemocą należy zapewnić skuteczną pomoc, a kary dla osób dopuszczających się przemocy muszą być nieuchronne i skuteczne - mówi Ewa Matecka. - Wydźwięk jest jeden, kobiety trzeba doceniać, szanować, dobrze opłacać za ich pracę i dać im wolność. Wolność wyboru. 
WIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe