Sport: Ostrowianin wicemistrzem Polski

• 01.10.2019, 04:11
Paweł Szkudlarek, młody zawodnik ekipy speedrowerowej Wiraż Ostrów Wielkopolski, został wicemistrzem Polski do lat 12. Z bardzo dobrej strony pokazali się także seniorzy klubu, którzy w czwartej rundzie Drużynowego Pucharu Polski wywalczyli trzecią pozycję.

W Częstochowie, rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w kategoriach: U12, U10 oraz U8. W pierwszej z nich ogromny sukces odnotował zawodnik ostrowskiego klubu, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5, Paweł Szkudlarek, który wywalczył tytuł wicemistrza kraju. Ostrowianin musiał uznać wyższość jedynie Zuzanny Klett z Żołędowa, która dominuje na krajowych torach zarówno w zawodach dziewcząt, jak i chłopców. W tej kategorii wystartowali również inni zawodnicy z naszego miasta. Szymon Domżalski zajął 10. miejsce, Adam Olejnik 12., a Oliwier Kurpas 13. W kategorii U10 ósmy był Bartek Wasielewski, a w U8 również ósme miejsce zajął Paweł Kuświg.

Dzień później w szranki stanęli seniorzy, którzy walczyli w gminie Poczesna o punkty finałowej rundy Drużynowego Pucharu Polski. Zawodnicy ostrowskiego klubu wystartowali w swoim najsilniejszym składzie: Szymon Kowalczyk, Piotr Kupczyk, Marcin Kołata, Mikołaj Reszelewski, Paweł Szkudlarek. W turnieju tym PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski zajął znakomite trzecie miejsce! Różnica między ekipami była niewielka. Po podliczeniu punktów okazało się, że do zwycięstwa ostrowskiemu zespołowi zabrakło zaledwie jednego punktu!
Wyniki: 1. Świętochłowice 50 pkt., 2. Częstochowa 49 pkt., 3. Ostrów Wielkopolski 49 pkt. (Szymon Kowalczyk (4,2,4,3) 13 pkt., Piotr Kupczyk (3,3,4,3) 13 pkt., Marcin Kołata (3,2,4,2) 11 pkt., Mikołaj Reszelewski (4,2,3,3) 12 pkt., Paweł Szkudlarek NS.), 4. Leszno 43 pkt., 5. Toruń 33 pkt., 6. Żołędowo 26 pkt., 7. Poczesna 17 pkt.