Ostrów: Schetyna w Ostrowie. Konwencja KO

  • 30.09.2019, 09:35
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Schetyna w Ostrowie. Konwencja KO
W Ostrowie Wielkopolskim w Starej Bibliotece odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej, w której wziął udział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna oraz szef struktur PO w Wielkopolsce Rafał Grupiński.

Podczas konwencji przedstawiono program i kandydatów KO z okręgu kalisko-leszczyńskiego.

-To najważniejsze wybory od 30 lat, wybory o wszystko. Przez ostatnie 4 lata obserwujemy proces niszczenia państwa, to jest polityka PiS. Mówimy dość, dość tych zniszczeń. - przemawiał Grzegorz Schetyna, według którego zniszczono polską służbę zdrowia, polską politykę zagraniczną i zaufanie między rodakami.

Lider PO wymieniał przyczyny zniszczeń.

-To kwestia praworządności, Trybunału Konstytucyjnego, zamachu na niezależność sądów, niezawisłość sędziów, zniszczenie niezależnej prokuratury. To także ograniczone inwestycje, ograniczona samorządność, zabieranie kompetencji, zabierane pieniądze.

Schetyna twierdzi, iż polityczny, partyjny wpływ na ochronę zdrowia powoduje, że zdrowie nie jest chronione. Odziały Ratunkowe (SOR) mają problemy z funkcjonowaniem, tworzą się kilkudniowe kolejki. Zapewnia, że Koalicja Obywatelska ma pomysł, jak to naprawić - skrócić czas oczekiwania na SOR-ach do 60 minut, zatrudnić asystentów i wprowadzić podział pracy.

Szef PO poruszył również kwestię smogu i seniorów.

- Musimy zainwestować w średnie pokolenie. To kwestia premii emerytalnej, czeku opiekuńczego, urlopów wytchnieniowych. To wszystko jest w naszym programie - mówił

Wymieniono też afery związane z PiSem, który w ocenie Schetyny prowadzi rządy oderwane od rzeczywistości.

Podczas konwencji zaprezentowano również kandydatów do Sejmu z wielkopolskich list KO, m.in: Mariusza Witczaka, Jarosława Urbaniaka, Milenę Kowalską, Bożenę Henczycę, Marzenę Budnik, Grzegorza Rusieckiego; oraz do Senatu - Ewę Matecką, Janusza Pęcherza i Wojciecha Ziemniaka.

WIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe