Koszykówka: Beniaminek lepszy od Stali. Słaby mecz ostrowian

• 29.09.2019, 13:53
Koszykarze BM Slam Stal Ostrów na inaugurację ligowych rozgrywek przegrali z beniaminkiem ekstraklasy Astorią Bydgoszcz 88:94.

Ostrowianie fatalnie rozpoczęli spotkanie z Astorią. Nie potrafili znaleźć recepty na szybkie akcje gości w ataku. W obronie podopieczni Jacka Winnickiego zachowywali się jak dzieci we mgle. A rywale wykorzystywali wszystkie błędy i po 10 minutach prowadzili 28:12. Fatalnie w tej części spotkania spisywał się rozgrywający Stali Jay Threatt. Koszykarz ten bardzo dużo grał z piłką, ale nic z tego dobrego nie wychodziło. Czas uciekał i później było mało czasu na kończenie akcji. Na szczęście w drugiej odsłonie ostrowianie wreszcie postawili się w obronie i zaczęli odrabiać straty. Zaliczyli serię 16:0 i w 19 minucie przegrywali już tylko 33:35.

Po zmianie stron gracze z Ostrowa poprawili obronę i gracze z Bydgoszczy nie dochodzili już tak łatwo do otwartych pozycji rzutowych. Ale po 30 minutach nadal prowadziła Astora 61:57. W 35 minucie Stal prowadziła już różnicą ośmiu punktów – 73:63. Ale goście nie odpuszczali. Po trójce Michała Chylińskiego Stal wygrywała już tylko 77:74. A na minutę przed końcem goście doprowadzili do remisu 80:80. Gracze Stali mieli dwie szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie zdołali zdobyć punktów. O losach spotkania rozstrzygnęła więc dogrywka. W tej lepsi okazali się bydgoszczanie, którzy lepiej wykonywali rzuty wolne. Natomiast ostrowianie w końcówce próbowali rozstrzygnąć ten pojedynek rzutami za trzy, ale pudłowali niemiłosiernie.

BM Slam Stal Ostrów - Astroria Bydgoszcz 88:94 (12:28, 23:9, 22:24, 23:19, dog. 8:14)

NM Slam: Dambrauskas 24, Threatt 19, Garbacz 11, Gates 10, Żołnierewicz 10,Jevtović 7, Calhoun 3, Mokros 2, Szymkiewicz 2, Surmacz 0.