Kalisz: Jedno dziecko – jedno drzewo. Posadzono ponad 80 lip i dębów

  • 28.09.2019, 15:33 (aktualizacja 06.10.2019, 21:29)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Jedno dziecko – jedno drzewo. Posadzono ponad 80 lip i dębów
Kalisz włączył się w akcję upamiętniającą narodziny nowych mieszkańców. Rodzice dzieci, które urodziły się w pierwszej połowie 2019 roku, uczcili to wydarzenie poprzez posadzenie drzew.

Dęby szypułkowe i lipy wąskolistne zostały posadzone w pobliżu stawu pocegielnianego przy ul. Braci Niemojowskich na osiedlu Tyniec.
- Jedno dziecko - jedno drzewo to wyjątkowy projekt. Wyjątkowy, bo upamiętniający narodziny nowych mieszkańców. Sadząc drzewa, chcemy symbolicznie uczcić przyjście na świat kaliszanek i kaliszan – mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Drodzy rodzice, przede wszystkim serdecznie wam gratuluję. Dziękuję, że jesteście dziś tutaj i włączacie się w to ważne przedsięwzięcie. Podziękowania za zorganizowanie akcji i wkład w życie miasta kieruję do dyrekcji i pracowników Nadleśnictwa Kalisz oraz Lasów Państwowych. Za chwilę posadzimy ponad 80 drzew. To początek rekultywacji tego terenu, który przywracamy do życia i który, nie wątpię, wkrótce zyska zupełnie nowy wygląd. 
Do podziękowań i gratulacji przyłączyli się także: Tomasz Markiewicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu i Wiesław Chojnacki, nadleśniczy Nadleśnictwa Kalisz. W akcji uczestniczyli także: Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski i Jan Adam Kłysz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza.
Drzewa zostały oznaczone pamiątkowymi tabliczkami z imieniem i datą urodzenia dziecka. Rodzice otrzymali certyfikaty, a maluchy upominki.
Projekt Jedno dziecko - jedno drzewo ma na celu zwrócenie uwagi jak ważna dla przyszłych pokoleń jest dbałość o środowisko naturalne. Akcję zrealizowali wspólnie Miasto Kalisz i Nadleśnictwo Kalisz. Przedsięwzięcie to realizowane jest w kilkunastu jednostkach Lasów Państwowych na terenie całej Polski, pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.
AB
Fot.  Anna Błaszczyk

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe