Ostrów: Polityka miejska Ostrowa doceniona w Europie

  • 27.09.2019, 13:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Polityka miejska Ostrowa doceniona w Europie
Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek znalazła się w gronie 80 finalistów z całej Europy w ogólnoeuropejskim konkursie nagrody „Innowacje w Polityce”. Projekt z Ostrowa Wielkopolskiego został nominowany w kategorii - jakość życia. Nagrody przyznawane są za twórczą i odważną pracę w sferze politycznej.

Nadesłane projekty z całej Europy zostały oceniane przez ponad tysiąc  obywateli ze wszystkich krajów europejskich. Projekty zostały nominowane w ośmiu kategoriach - cywilizacja, demokracja, praca, dobrobyt, jakość życia, prawa człowieka, społeczność i ekologia.
Prezydent miasta została nominowana w kategorii - jakość życia. Temat wniosku to „Ostrów Wielkopolski - mieszkania dla seniorów w samym centrum miasta  odpowiedzią na potrzeby osób 60+” .  Projekt został doceniony przede wszystkim za nowatorskie podejście do polityki senioralnej. Mieszkania dla seniorów przy ul. Wiosny Ludów 29  mieszczą się w samym centrum Ostrowa, a tym samym powalają  osobom 60 + być jak najdłużej aktywnymi w  życiu społecznym miasta.
 - Jestem niezwykle wzruszona i dumna, że Ostrów Wielkopolski został wyróżniony w tak prestiżowym konkursie. Tym bardziej, że Ostrów Wielkopolski, jako jedyne ze średnich miast w Polsce, doszło do wielkiego finału konkursu, w towarzystwie takich  polskich metropolii jak m.in. Wrocław, Lublin, Gdańsk  - mówi Beata Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Nagrody za innowacyjność w polityce są przyznawane przez Instytut Innowacji w Polityce za pracę polityczną, która poprawia życie wszystkich Europejczyków.  Nagrody wyróżniają ich innowacyjną pracę, pokazując ją jako przykład najlepszych praktyk dla innych Europejczyków.

To już drugie wyróżnienie w tym konkursie dla prezydent Beaty Klimek. W 2017 roku do ścisłego finału został zakwalifikowany projekt dotyczący projektów miejskich (m.in. Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Rodziny).

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe