Powiat Kaliski: W trosce o przyszłość rodzin

  • 27.09.2019, 11:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: W trosce o przyszłość rodzin
W Słupcy w Zespole Szkół Muzycznych zorganizowana została przez Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna konferencja połączona z ogłoszeniem nowej edycji konkursu ,,Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie".

Tematem przewodnim spotkania była rządowa i samorządowa polityka prorodzinna. Była to też okazja do przedstawienia programów wspierających rodzinę przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, uhonorowaniem zasłużonego dla powiatu słupeckiego Jana Gorzkowskiego.

Znaczący blok czasowy otrzymali laureaci konkursu ,,Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" edycji 2018. Wśród trzech wyróżnionych gmin i prelegentów znalazł się Krzysztof Dziedzic sekretarz gminy Opatówek wraz z kierownikiem GOPS Violettą Galant. Celem prezentacji było przedstawienie sprawdzonych w gminie Opatówek dobrych praktyk w działalności samorządowej na rzecz rodzin. Wspomnieć należy tu m.in. prowadzenie Świetlicy Środowiskowej, budowę budynku nowego przedszkola najnowocześniejszego w Wielkopolsce, różne inicjatywy promujące zdrowy styl życia m.in. rajdy rowerowe, spotkania integracyjne, turnieje i gry dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe