Ostrów: Ekoszach w ostrowskiej ,,jedenastce''

  • 10.04.2017, 13:32
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ekoszach w ostrowskiej ,,jedenastce''
W Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się zorganizowany w bardzo ciekawej formule turniej EKOSZACH pod patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.
W turnieju wzięło udział 58 zawodników, którzy przyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego z Kalisza, Wrocławia, Milicza, Sulmierzyc, Pleszewa z okolic Ostrowa. Gościła nawet zawodniczka z Anglii Litteport koło Cambridge.Na uroczystym zakończeniu była obecna prezydent Beata Klimek, dyrektorka SP 11 Małgorzata Lubojańska, prezes ZOiGO MZO S.A. Andrzej Strykowski główny sponsor zawodów i organizator prezes OTSz Szymon Pieczewski. Turniej miał bardzo ciekawą propozycję dla zawodników - 3 pkt za zwycięstwo 2 za remis i 1 za przegraną tak więc każdy miał dorobek punktowy. Kolejna ciekawostka to test ekologiczny przygotowany przez zespół pań z ZOiGO MZO S.A. pod kierownictwem Beaty Rybki. Wpisowym był natomiast pusty kartonik. Punkty z testu zostały dopisane w ostatniej rundzie. W całym turnieju zwyciężył Filip Rosiński (KTS Kalisz) - 25 pkt przed Gabrielą Pieczewską (OTSz Ostrów) - 24 pkt i Justyną Łochiną (WKS Kopernik) - 23 pkt. W osobnej klasyfikacji dla rocznika 2007 i młodsi zwyciężyła Jadwiga Pieczewska (OTSz Ostrów) przed Ugorek Kacper (Skoczek Milicz) i Igorem Szczepaniakiem (OTSz Ostrów). W najstarszej grupie bez konkurencji był Paweł Szukowski (OTSz Ostrów). Turniej został zorganizowany z okazji przypadającego na 22 kwietnia Dnia Ziemi. Na zakończeniu prezydent Ostrowa podziękowała wszystkim serdecznie za przybycie i podkreślała jak ważna jest wiedza o ekologiczna. W imieniu organizatorów zaprosiła wszystkich na kolejną edycję turnieju Ekoszach. Fot. OTS Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe