Ostrów: Nie zabierzemy tego co dał PiS, ale oddamy to, co zabrał

  • 26.09.2019, 13:37
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nie zabierzemy tego co dał PiS, ale oddamy to, co zabrał
Na ostrowskim rynku odbyła się konferencja prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z udziałem Ewy Mateckiej startującej do Senatu. Zarekomendowano kandydatów i przedstawiono program.

Kandydaci SLD idą do wyborów z hasłem ,,Nie zabierzemy tego co dał PiS, ale oddamy to, co zabrał", zależy im na współpracy parlamentu z samorządami.
- Nasz program to przede wszystkim pakiet dla kobiet, chcemy aby kobieta miało prawo do przerywania ciąży, dostęp do in vitro, miała możliwość  bezpłatnego dostępu do ginekologa. Równe płace dla kobiet i dla mężczyzn, parytet w funkcjach samorządowych i gospodarczych. Pakiet klimatyczny, kwestia budownictwa mieszkaniowego,  6,8% PKB dla służby zdrowia, leki na receptę za 5zł, natomiast dla emerytów, rencistów, kobiet w ciąży i inwalidów - darmowe. Emerytury na poziomie 1600zł, minimalna płaca 2700zł  - informuje Wiesław Szczepański, "jedynka" na liście wyborczej z naszego okręgu. 


Kandydaci SLD zauważają, że "służba zdrowia wymaga uzdrowienia", gwarantują, że kolejka do lekarza specjalisty nie będzie czekać się  dłużej niż 30 dni. 
Podczas konferencji zaprezentował się również Józef Wajs - numer 5 na liście. Działacze "lewicy" poparli też kandydaturę Ewy Mateckiej do Senatu. 
W. Kohnke

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe