Ostrów: Z Nordhausen na Chopina

  • 25.09.2019, 05:54
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Z Nordhausen na Chopina
Niemiecka delegacja z Towarzystwa Przyjaciół Ostrów Wielkopolski - Nordhausen gościła w Ostrowie Wielkopolskim na Międzynarodowym Festiwalu „Chopin w Barwach Jesieni”.

Ostrów Wielkopolski kontakty z Nordhausen nawiązał już w 1978 roku, a w 1995 r. miasta podpisały umowę o partnerstwie i współpracy. Współpraca dotyczy głównie takich dziedzin jak: kultura i sztuka,  oświata i wychowanie, sport i kultura fizyczna.
Znaczny udział w upowszechnianiu wiedzy  o naszym mieście w Nordhausen ma  Towarzystwo Przyjaciół Ostrów Wielkopolski – Nordhausen.   Prezesem towarzystwa jest Peter Blonski Honorowy Obywatel Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, który od lat patronuje kontaktom między naszymi miastami.
- Rolą działającego już od wielu  lat towarzystwa  jest  popularyzacja kontaktów między miastami partnerskim Nordhausen i  Ostrowem Wielkopolskim.  Tradycją stało się już, że członkowie stowarzyszenia co roku we wrześniu odwiedzają nasze miasto z okazji Międzynarodowego Festiwalu  „Chopin w barwach Jesieni”. Tak też było w tym roku – wyjaśnia Sebastian Górski zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.
W ramach otwarcia festiwalu, 20 września 2019 roku delegaci złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Antoninie.  Wzięli także udział w koncertach chopinowskich, zarówno  tych organizowanych w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, jak i w Ostrowskim Centrum Kultury.
- Przy okazji wizyty w Ostrowie Wielkopolskim goście z Nordhausen wysłuchali także koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, organizowanego z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – mówi Ewa Janiszewska dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe