Ostrów: Dyrektor PLK-a z ofertą pracy w ZSB-E

  • 10.04.2017, 10:55
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dyrektor PLK-a z ofertą pracy w ZSB-E
7 kwietnia odbyło się spotkanie dyrektora PKP PLK SA Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Krzysztofa Włodarczyka z grupą młodzieży z klasy AE4, która kształci się na kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego w Zespole Szkół Budowlano - Energetycznych.
Motywem przewodnim był temat zatrudnień na kolei, w firmie która przeżywa swoisty renesans. Słowa zachęty padały głównie pod adresem stypendystów tego kierunku. Dyrektor podkreślił jednak, że podania o pracę mogą złożyć wszyscy absolwenci. W Polsce niewiele szkół kształci specjalistów dla zakładów kolejowych i dlatego poszukuje się fachowców z tej dziedziny. Ze względu na poważne inwestycje i dotacje z UE, kolej zmienia swe oblicze. - Do systemów sterowania ruchem wkracza informatyka, a restrukturyzacja dotyczy nowoczesnych technik oraz miejsc pracy - powiedział dyrektor Krzysztof Włodarczyk. Stwierdził również, że kolej to poważna państwowa firma, która proponuje przyszłym pracownikom rzetelne umowy o pracę. Pierwsza umowa jest zawierana na 3 miesiące - to okres próbny, kolejna na rok, następna na czas nieokreślony. Zarobki zdecydowanie przewyższają minimalną średnią krajową, zapewniając stabilizację (dochód zależy od wielu czynników, np. stanowisko, czas pracy, np. w niedziele i święta, dodatkowe kwalifikacje). Oczywiście istnieje możliwość awansu, połączonego z rozwojem zawodowym i kolejnymi podwyżkami. Podejmując pracę w PLK można liczyć na dofinansowanie studiów - politechniczne w kwocie 75 proc., pozostałe w kwocie 50 proc. Dyrektor Krzysztof Włodarczyk podkreślił, że luka pokoleniowa pozwala na ruchy kadrowe i dlatego zwraca się z propozycją pracy do grupy wykwalifikowanej, przygotowanej do zawodu młodzieży, w którą kolej już zainwestowała, fundując stypendia naukowe. Na obecną chwilę jest w stanie zatrudnić grupę osób w pionie automatyki (praca wiąże się z utrzymaniem obecnego stanu) oraz w administracji w dziale energetyki. Można również podjąć pracę w charakterze nastawniczego (poprzedzone dodatkowym szkoleniem), dyżurnego ruchu. Oferta pracy dotyczy nie tylko Ostrowa Wielkopolskiego i okolic!! Miejsca pracy czekają w całej Polsce!! Dyrektor zachęcał do rozwoju zawodowego, który sprzyja uzyskiwaniu dodatkowych kwalifikacji, np. uprawnień budowlanych, związanych z modernizacją istniejących urządzeń i projektowaniem nowych. Uczniowie, którzy będą kontynuować naukę na studiach dziennych, znajdą zatrudnienie po ich ukończeniu. Podania o pracę można składać od 1 lipca br.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe