Kalisz: PWSZ z nowoczesnym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej

  • 23.09.2019, 21:04 (aktualizacja 30.09.2019, 19:37)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: PWSZ z nowoczesnym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej
Na wydziale medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu zostało otwarte Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.

W skład Centrum wchodzą: sala opieki pielęgniarskiej – wysokiej wierności, sala symulacji z zakresu ALS, sala symulacji z zakresu BLS, sala ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich oraz sala ćwiczeń umiejętności technicznych.
Gości zaproszonych na otwarcie Centrum powitał Wojciech Grzelak, szef Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. W uroczystości uczestniczyli: Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza i wiceprezydent Mateusz Podsadny, władze PWSZ, zaproszeni naukowcy, samorządowcy i studenci.
Gratulacje i podziękowania złożył władzom i pracownikom uczelni Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza: 
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać - mówi prezydent Kalisza. - Renomowana uczelnia z bogatą ofertą dynamicznie dostosowuje się do potrzeb rynku pracy, a szczególny nacisk kładzie na przekazywanie wiedzy w sposób rzetelny oraz innowacyjny. Mam przyjemność uczestniczyć w otwarciu Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, utworzonego przy wsparciu funduszy unijnych. To kolejny krok w rozwoju kaliskiej uczelni. 
Poprawa jakości kształcenia to główny cel projektu. Będzie on realizowany wraz z partnerem - Szpitalem Powiatowym we Wrześni, który ma bogate doświadczenie w zakresie świadczenia usług medycznych oraz wdrażania programów unijnych.
Poprawa jakości kształcenia nastąpi w wyniku wdrożenia programu rozwojowego i utworzenia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w oparciu o rekomendacje zawarte w raporcie z audytu oceniającego MCSM. W ramach realizacji personel dydaktyczny uczelni zostanie przeszkolony w zakresie wdrażania i prowadzenia zajęć metodami symulacji medycznej oraz zostaną opracowane scenariusze  symulacyjne, które zostaną wprowadzone do programu studiów.
AB
Fot. Anna Błaszczyk

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe