Powiat Ostrowski: Strażacy z OSP Topola Mała na spotkaniu z wójtem

  • 23.09.2019, 14:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Strażacy z OSP Topola Mała na spotkaniu z wójtem
Zaproszenie włodarza gminy Piotra Kuroszczyka przyjęło 20 strażaków ochotników. Okazją do spotkania były sukcesy jednostki z Topoli Małej.

Strażacy z Topoli Małej są 5-krotnymi mistrzami Polski oraz 5-krotnymi mistrzami Europy w Zawodach Sikawek Konnych. Podczas tegorocznych zawodów druhowie obronili mistrzowskie tytuły. Udział w zmaganiach okazał się także szczęśliwy dla kobiet. W kategorii żeńskiej, jednostka OSP wywalczyła drugie miejsce.
To nie koniec sukcesów strażaków. Jednostka bezapelacyjnie wygrała podczas wrześniowych Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych. W zawodach wzięły udział trzy drużyny: męska, żeńska oraz seniorzy. Każda z nich zajęła pierwsze miejsca. Dzięki temu OSP Topola Mała jest najlepszą jednostką w powiecie ostrowskim.
- Sukcesy OSP Topoli Małej to wspaniała promocja gminy Ostrów Wielkopolski w kraju i za granicą. Strażacy są nie do pokonania. Od wielu lat z sukcesem bronią mistrzowskich tytułów. Regularne treningi przed zawodami dają świetne efekty. Dzisiejsze spotkanie stało się zatem doskonałą okazją by każdemu osobiście podziękować i pogratulować sukcesów – mówi Piotr Kuroszczyk wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Udział w każdych zawodach poprzedzony jest kilkutygodniowym treningiem. Strażacy regularnie trenują.
- Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Z jednej strony trenujemy by uzyskać jak najlepszy czas, z drugiej strony przekłada się to także na większą pewność siebie i sprawność podczas akcji. Cieszymy się, z każdego zwycięstwa. Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie nasza ciężka praca takich sukcesów by nie było – podkreśla Rafał Dolata członek OSP Topola Mała oraz radny gminy Ostrów Wielkopolski.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe