Kalisz: W walce o równość

  • 23.09.2019, 14:11
  • Ryszard Binczak
Kalisz: W walce o równość
22 września, po raz pierwszy w Kaliszu, odbył się Marsz Równości.

Przemarsz, podczas którego uczestnicy manifestują wartości takie jak wolność, równość, tolerancja, przeszedł ulicami miasta. Nie zabrakło przeciwników wydarzenia, którzy zgłosili około 200 kontrmanifestacji. 
-Walczymy z dyskryminacją dotyczącą wieku, statusu społecznego, finansowego, są też z nami osoby z niepełnosprawnościami. To piękne święto solidarności z osobami, które borykają się z dyskryminacją i ma być dla nich sygnałem, że nie są sami - mówiła Kalina Michocka, jedna z organizatorek wydarzenia. 
Kolorowy pochód rozpoczął się na Plantach, a zakończył pod pomnikiem Marii Konopnickiej. Wszystko przebiegało w radosnej i pozytywnej atmosferze.  W marszu wzięło udział około 400 osób, o ich bezpieczeństwo dbało kilkuset funkcjonariuszy policji z Kalisza i Poznania. Mimo wielu przeciwników zgromadzenia, którzy zebrali się w mniej lub bardziej licznych grupach,  nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Policja zatrzymała tylko jedną osobę. Mężczyzna był  pod wpływem alkoholu i naruszył nietykalność jednego z funkcjonariuszy. 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe