Piłka ręczna: KPR Ostrovia stawia na szkolenie dzieci i młodzieży

  • 18.09.2019, 09:14 (aktualizacja 18.09.2019, 20:59)
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: KPR Ostrovia stawia na szkolenie dzieci i młodzieży
Stworzenie w Ostrowie Wielkopolskim profesjonalnego i kompleksowego systemu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej to główny cel nowego Zarządu Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia na najbliższe lata.

- Ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej to szansa na wzmocnienie potencjału młodych adeptów szczypiorniaka i ostrowskich wychowanków – podkreśla Paweł Staszak, prezes KPR Ostrovia.

W opinii specjalistów – trenerów i sportowców skoordynowanie szkolenia dzieci i młodzieży poprzez centralne szkolenie piłki ręcznej w mieście, zwiększa szanse na sukcesy sportowe w przyszłości. Wzorem najlepszych europejskich akademii sportu młodzieżowego, KPR Ostrovia rozpoczyna tworzenie silnego ośrodka z pełną drabinką szkoleniową i kręgosłupem szkoleniowym. Docelowo projekt ma prowadzić do pozostawania najzdolniejszych i najlepszych wychowanków w ostrowskiej drużynie. W tym miejscu należy zaznaczyć, że szkolenie centralne grup młodzika odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, w każdy poniedziałek oraz środę od 17:00 do 18:30. Jest to szkoła z ogromnymi tradycjami w piłce ręcznej, to szkoła, która jako jedyna w naszym regionie uczestniczy w Programie „Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej”, której Związek Piłki Ręcznej w Polsce już kilka lat temu powierzył szkolenie ostrowskiej młodzieży. KPR Ostrovia zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z rocznika 2005 i 2006 na treningi do hali SP9. Drabinka szkoleniowa o której mowa, oczywiście nie kończy się na szkole podstawowej. Dalej ci zawodnicy mają możliwość uczęszczania do klas sportowych w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych przy ulicy Kantaka, oczywiście nadal pod egidą KPR Ostrovia.

Już w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach młodzieżowych KPR Ostrovia wystartuje jeszcze w grupie juniora oraz juniora młodszego.

- Wzmocnienie i ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży to wieloletnie wyzwanie, ale wierzę, że również początek drogi KPR Ostrovia do Superligi w przyszłości – podsumowuje prezes Paweł Staszak.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe