Ostrów: Matecka do Senatu z mocnym poparciem

  • 17.09.2019, 16:56 (aktualizacja 18.09.2019, 06:10)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Matecka do Senatu z mocnym poparciem
Ewa Matecka, była wiceprezydent Ostrowa, oficjalnie zainaugurowała swoją kampanię do Senatu RP.

Ewa Matecka swoją kampanię zainaugurowała przed ostrowskim ratuszem. Można śmiało powiedzieć, iż wybór ten nie był przypadkowy. To właśnie nad wejściem do ratusza wisi stara maksyma - ,,W zgodzie małe rzeczy rośna - w niezgodzie największe się rozpadają’’. A była wiceprezydent Ostrowa idzie do Senatu z zamiarem łączenia, a nie dzielenia ludzi.

- Wierzę głęboko, że mimo wielu różnic ciągle jeszcze jesteśmy bardziej ludźmi dialogu niż konfliktu – podkreśla Ewa Matecka.

Najlepszym dowodem, że Ewa Matecka jako Senator będzie łączyć a nie dzielić jest fakt, iż o mandat ubiega się z listy Koalicji Obywatelskiej, a podczas inauguracji kampanii poparła ją radna Milena Kowalska, która także startuje z listy Koalicji Obywatelskiej, ale do Sejmu. Obie panie, podczas ostrowskich sesji wiele razy potrafiły się spierać, wymieniać poglądy, nie zgadzać się ze sobą. Ale zawsze robiły to w jednym nadrzędnym celu, myślały co jest najlepsze dla Ostrowa.

Milena Kowalska stwierdziła, że Ewa Matecka jako Senator jest gwarantem prowadzenia bardzo dobrych programów polityki społecznej i troski o mieszkańców regionu. Natomiast Andrzej Pichat z Koalicji Obywatelskiej podkreślał, że start z list KO samorządowców, to wielki sukces.

- Pani Ewa Matecka to przykład, że można być skutecznym, dobrym w tym co się robi. Dlatego ma sto procent naszego poparcia. Jesteśmy razem. Wygramy - mówi Andrzej Pichet.

W drodze do Senatu Ewę Matecką wspiera także obecna prezydent Ostrowa Beata Klimek, a także były prezydent miasta, a obecnie radny Radosław Torzyński.

Ewa Matecka od blisko 40 lat jest samorządowcem. Była radną miejską, dyrektorem instytucji kultury oraz wiceprezydentem Ostrowa. Jest bezpartyjna.

- Wierzę głęboko w to, że naszym kraju jest miejsce dla wszystkich – mówi Ewa Matecka. – Naszą siłą musi być dialog. Niestety, od kilku lat ta przestrzeń do dialogu się zawęża, a społeczeństwo jest coraz bardziej podzielone. Kandyduję, bo jestem przekonana, że porozumienie zawsze jest możliwe.

Kandydująca do Senatu Ewa Matecka mówiła również o zmianach jakie należy przeprowadzić w szkołach po źle zaplanowanej i sfinansowanej reformie, o nauczycielach którym trzeba przywrócić ich godność, a uczniom jakość kształcenia.

- Samorządy nie mogą w nieskończoność dokładać do funkcjonowania szkół - mówi.

Ewa Matecka wspomniała również o potrzebie uzdrowienia służby zdrowia i o wsparciu młodych przedsiębiorców.

- Ewa Matecka jest najlepszym kandydatem do Senatu - stwierdziła Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - Jest osobą niezwykle pracowitą i kompetentną, a przede wszystkim jest uczciwym i dobrym człowiekiem. Ona zawsze będzie budowała mosty, a nie mury. Dlatego udzielam jej swojego pełnego poparcia.

To dopiero początek kampanii Ewy Mateckiej.

- Zapraszam do spotkań i rozmów w wielu miejscowościach południowej Wielkopolski – mówi. – A za wszystkie słowa poparcia dziękuję. Traktuję je jako wielkie zobowiązanie.

Fot. fb Ewa Matecka

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata
Beata 18.09.2019, 10:53
Pan Torzyński glosowal za podwyżka smieci o 60% wszystkim moeszkańcom Ostrowa uzasadniajac to, że tylko śłońce śwoeci za darmo. Koalivja tzw. Obywatelska nie ma programu i co najważnoejsze cjce tylko zdobuć wladze dla samej władzy. PO wladze żeby pozaboerac wszystkie programy dpołeczne któr PiS wprowadzil mowila to noe raz Pani Kodawa-Błońska.

Pozostałe