Ostrów: Szybka jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy

  • 17.09.2019, 07:20
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Szybka jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu ostrowskiego dwóch kierujących samochodami, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Obu kierującym zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu ostrowskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Dla kierującego samochodem mężczyzny kontrola policyjna zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.
Policjanci drogówki zatrzymali kolejnego kierującego, który zlekceważył ograniczenie prędkości do 50 km/h na terenie zabudowanym. Kierowca Citroena jechał z prędkością 101 km/h. Spotkały go te same konsekwencje, co poprzedniego kierującego.
Jak pokazują powyższe przykłady nadal liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy łamią przepisy dotyczące dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.
Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest w szczególności na terenach zabudowanych, w tym m. in. w okolicach szkół, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.
Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe