Powiat Ostrowski: Pierwsze miejsce dla ,,Swojaków"

  • 16.09.2019, 07:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pierwsze miejsce dla ,,Swojaków"
Zajęciem pierwszego miejsca zakończył się udział Zespołu Tańca Ludowego „Swojacy” w III Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Toruniu.

W koncercie finałowy Festiwalu udział wzięły trzy zespoły wyłonione spośród 56, jakie wcześniej wysłały nagrania ze swoją twórczością. Koncert towarzyszył wydarzeniu pn. „Dziękczynienie w Rodzinie” i był transmitowany na cały świat za pośrednictwem Telewizji Trwam. „Swojacy” zaprezentowali suitę, na którą składały się tańce biskupiańskie, zabawy i tańce wielkopolski zachodniej oraz tańce lubelskie, tancerzom towarzyszyły kapela ludowa oraz dziecięca kapela dudziarska. Ostatecznie jury postanowiło nagrodzić wszystkie zespoły biorące udział w koncercie finałowym pierwszą nagrodą ex equo oraz nagrodą finansową w wysokości 15.000 zł., ufundowaną przez Fundację „Nasza Przyszłość”.
Festiwal miał na celu m.in. kultywowanie polskich tradycji, stworzenie możliwości poznania folklorystycznej muzyki regionalnej i obcowania z nią,  prezentację dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych oraz popularyzację muzyki ludowej. Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie oraz Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.
Fot. Roman Lisiak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe