Powiat Ostrowski: Nowy ambulans dla szpitala

  • 14.09.2019, 06:03
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowy ambulans dla szpitala
Ostrowski szpital otrzymał dofinansowanie na zakup nowej specjalistycznej karetki. Umowę w tej sprawie oraz symboliczny czek przekazał dyrektorowi szpitala wiceminister zdrowia.

Dofinansowanie na zakup nowej karetki pochodzi z rządowego programu wymiany ambulansów.
- Mam wielką przyjemność przekazać informację, że 400 tys. z tego programu trafi do Ostrowa Wielkopolskiego i środki te zostaną przeznaczone właśnie na zakup nowej karetki. Pozwolą na wymianę pojazdu, który ma aż 470 tys. km przebiegu, co jest znacznie poniżej oczekiwań w stosunku do sprzętu w ratownictwie medycznym – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.
Obecna podczas uroczystości Aneta Niestrawska wicewojewoda Wielkopolski poinformowała, że do Wielkopolski z funduszu trafi około 5,6 mln zł, co pozwoli na zakup 14 nowych karetek.
- W sytuacji zagrożenia liczy się każda minuta i sekunda jest to na pewno dobra informacja‘’ – powiedziała wojewoda.
Nowy ambulans ratunkowy trafi do ostrowskiego szpitala jeszcze w tym roku. Wartość nowego sprzętu wyniesie ok. 530 tys. zł, a brakującą kwotę wyłoży szpital.
- Tylko w naszym powiecie, drugim co do wielkości w Wielkopolsce obsługujemy 160 tys. mieszkańców, a przecież zgłaszają się do nas także pacjenci z ościennych powiatów. Te karetki są więc nam bardzo potrzebne. Mamy 5 zespołów ratownictwa medycznego, 4 podstawowe jeden specjalistyczny. Tylko w 2018 roku nasze ambulansy wyjeżdżały 10 tys. wyjazdów widać skalę potrzeb– powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.
Biorący udział w uroczystości obecny poseł Tomasz Ławniczak, a były wicestarosta ostrowski podkreślił, że teraz z parlamentarnej perspektywy z przyjemnością obserwuje rozwój ostrowskiego szpitala. 
-Także w sektorze zdrowia publicznego jest konkurencja pomiędzy poszczególnymi placówkami i miło nam obserwować, jak nasz szpital jeśli chodzi o poziom świadczonych usług znacznie wykracza ponad poziom szpitali powiatowych - powiedział Tomasz Ławniczak.
W uroczystości wzięli także m.in. udział: Marlena Maląg prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Łukasz Mikołajczyk Senator RP oraz Damian Marciniak dyrektor Wydziału Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe