Kalisz: 181. urodziny Adama Asnyka

  • 13.09.2019, 07:19
  • Ryszard Binczak
Kalisz: 181. urodziny Adama Asnyka
Tak się bawił Asnyk na swoich 181. urodzinach.

To już drugi raz, kiedy 11 września o godz. 21.00 kaliscy bibliotekarze spotykają się przy pomniku swojego patrona, przynosząc ze sobą kwiaty, lampki, ale przede wszystkim urodzinowy tort i baloniki.
Dlaczego o tej godzinie? Ponieważ, jak donosi akt chrztu Asnyka, który został uroczyście odczytany, urodziny miały miejsce ,,o godzinie 9 w wieczór''. Kto wie, może z czasem te spotkania staną się tradycją. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu zapraszają na kolejne spotkanie za rok.
11 września 1838 roku urodził się Adam Asnyk, polski poeta i dramatopisarz, doktor filozofii. W czasie powstania styczniowego członek Rządu Narodowego, w latach 1889–1894 redaktor dziennika „Nowa Reforma”, od 1894 członek honorowy Towarzystwa Muzeum Narodowego Polskiego w Rapperswilu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe