Siatkówka: Superpuchar w Kaliszu

  • 12.09.2019, 05:54 (aktualizacja 13.09.2019, 21:53)
  • Ryszard Binczak
Siatkówka: Superpuchar w Kaliszu
Na kibiców siatkówki czeka wyjątkowa atrakcji. W Kaliszu odbędzie się mecz o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet.

Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 6 października, o godz. 17.30, w hali Kalisz Arena. Mistrz Polski ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z Chemikiem Police, zdobywcą Pucharu Polski. Umowę na organizację meczu podpisali: Krystian Kinastowski, prezydent  Kalisza i Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
Szczegóły podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili: Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza; wiceprezydent Grzegorz Kulawinek; Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.; Błażej Wojtyła oraz prezes Klubu Energa MKS Kalisz.
- Kalisz to miasto, które szczyci się piękną kartą zapisaną w historii polskiej siatkówki kobiet - mówi Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.  - Przez lata kaliskie siatkarki zdobywały medale w polskiej ekstraklasie i dzielnie walczyły w europejskiej Lidze Mistrzyń. Przed rokiem ponownie wróciły do krajowej elity pozwalając miłośnikom kobiecej siatkówki emocjonować się zmaganiami na najwyższym poziomie. Powierzenie Kaliszowi roli gospodarza Superpucharu Polski w piłce siatkowej kobiet poczytuję sobie za ogromne wyróżnienie. Sukcesy polskich „Złotek”, podopiecznych Andrzeja Niemczyka, były powodem do dumy. Dostarczały nam kibicom niezwykłych emocji. Znakomitą siatkarkę Małgorzatę Niemczyk, córkę trenera mogliśmy dopingować na parkiecie w Kaliszu jako zawodniczkę kadry narodowej oraz kaliskiej, rodzimej drużyny. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że właśnie Kalisz będzie gospodarzem meczu, którym godnie uczcimy pamięć doskonałego polskiego siatkarza i  trenera, twórcy sukcesów narodowej reprezentacji kobiecej siatkówki.
Przed meczem o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet odbędzie się prezentacja zawodniczek klubu Energa MKS Kalisz.
- Bardzo dziękuję prezydentowi Kalisza za to, że zdecydował się przyjąć święto kobiecej ligowej siatkówki, czyli mecz o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka - mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. - Starcie mistrzyń Polski ze zdobywczyniami Pucharu Polski będzie przedsmakiem emocji, które towarzyszyć będą rozgrywkom Ligi Siatkówki Kobiet.  W Kaliszu zobaczymy wiele siatkarek, które walczyły o medal ostatnich mistrzostw Europy będąc częścią drużyny trenera Jacka Nawrockiego. To gwarantuje wysoki poziom sportowy  meczu o Superpuchar, a współpraca z Kaliszem to z kolei gwarancja najwyższego poziomu organizacyjnego, w miejscu w którym kobieca siatkówka ma olbrzymie tradycje i gdzie jest kochana.  Serdecznie zapraszam kibiców na mecz i przed telewizory.
Sprzedaż biletów na mecz rozpoczęła się 16 września, o godz. 12.00. Można nabyć je w cenie: 20 zł, 35 zł, 40 zł, 50 zł, on-line na stronie eBilet.pl, w sklepie Media Markt znajdującym się przy ul. Poznańskiej 121/131 w Kaliszu oraz w hali Kalisz Arena - w klubie siatkarskim Energa MKS Kalisz. W niedzielę, 29 września, w godzinach 13.00 – 15.00 w Galerii AMBER w Kaliszu odbędzie się prezentacja trofeum – Superpucharu. 
AB
Fot. Katarzyna Ciupek

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe