Ostrów: Ruszają kolejne granty CRK – tym razem na kulturę

  • 11.09.2019, 17:24 (aktualizacja 13.09.2019, 21:50)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ruszają kolejne granty CRK – tym razem na kulturę
Centrum Rozwoju Komunalnego startuje z kolejną inicjatywą społeczną. Tym razem to program grantowy na przedsięwzięcia kulturalne dla dzieci i młodzieży.

Nabór wniosków w pierwszej edycji nowego programu na rok szkolny 2019/2020 trwa do poniedziałku 23 września.

- Drugi tego rodzaju komunalny program grantowy wprowadzony w Grupie Kapitałowej CRK z myślą o młodych ostrowianach to kolejny realizowany element Strategii na lata 2018-2024 i ważny krok w budowaniu społecznego wymiaru miejskiej gospodarki komunalnej – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

W 2018 roku ostrowskie CRK wprowadziło pierwszą innowację społeczną – komunalny program grantowy na sport dzieci i młodzieży. Podczas dwóch już przeprowadzonych edycji w 2018 i 2019 roku dofinansowano łącznie 68 inicjatyw.

W nowym programie grantowym na inicjatywy kulturalne dla dzieci i młodzieży pula środków finansowych wynosi 50 tysięcy złotych. Maksymalna wysokość grantu to 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie.

- Wnioski mogą składać osoby prawne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje kulturalne, prowadzące zajęcia lub organizujące przedsięwzięcia kulturalne dla dzieci i młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim - informuje Mateusz Nycek z ostrowskiego CRK.

Dokumenty można składać w siedzibie Centrum Rozwoju Komunalnego przy ul. Partyzanckiej 27 w godzinach 7.00 - 15.00 do dnia 23 września 2019 roku. Szczegółowe informacje, w tym wzór wniosku, dostępne są na stronie internetowej http://www.crk.com.pl/Kultura oraz pod numerem telefonu 62 737 58 30.

Rozstrzygnięcie naboru planowane jest na przełomie września i października. Inicjatywy mogą być realizowane w całym roku szkolnym 2019/2020.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe