Kalisz: Dobre praktyki na przykładzie kaliskiego MZBM-u

  • 10.09.2019, 17:48 (aktualizacja 13.09.2019, 21:49)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Dobre praktyki na przykładzie kaliskiego MZBM-u
Przedsięwzięcia realizowane przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu stanowią wzór dla innych miast.

O działaniach podejmowanych przez MZBM, które doprowadziły do zmniejszenia zadłużenia, z przedstawicielami samorządu z Piły, rozmawiała dyrektor Marzena Wojterska. W miejskiej jednostce gościli przedstawiciele Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Pile: dyrektor Grażyna Wierzbicka, główny specjalista Hanna Tomczyk, radca prawny Łukasz Czarny oraz Edward Karnaś, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Piły.
Dyrektor MZBM przedstawiła zasady współpracy z firmą zewnętrzną zajmującą się realizacją wyroków eksmisyjnych oraz działania windykacyjne, które doprowadziły do zmniejszenia zadłużenia.
- Eksmisje przeprowadzane są do tymczasowych pomieszczeń w Petrykach, Marszewie i Ostrowie Wielkopolskim, zapewnia je firma zewnętrzna – mówi Marzena Wojterska, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu. - Od lat osoby eksmitowane nie korzystały z zaproponowanych pomieszczeń tymczasowych. Swoje potrzeby mieszkaniowe zaspokajały we własnym zakresie.
Warto dodać, że od 31 grudnia 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku zadłużenie w stosunku do MZBM zmniejszyło się o ponad 700 tys. złotych.
Rozmowy dotyczyły także prowadzonych inwestycji remontowych, planów związanych z porządkowaniem nieruchomości oraz sprzedaży lub wydzierżawienia gruntów wspólnotom mieszkaniowym.
AB
Fot. Anna Błaszczyk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe