Powiat Ostrowski: Dodatkowe oddziały przedszkolne w mieście

  • 09.09.2019, 11:53
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dodatkowe oddziały przedszkolne w mieście
W Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach zaadaptowano dodatkowe sale na potrzeby oddziału przedszkolnego, który liczy w tej chwili sześć grup.

Dzięki temu w przedszkolu „Jarzębinka” można było zamienić jeden oddział przedszkolny na żłobkowy, zapewniając tym samym aż 80 miejsc najmłodszym mieszkańcom gminy.

- Reforma oświaty spowodowała, że nasze dwie szkoły opuścił ostatni rocznik gimnazjalistów. Aby rozbudowane placówki nie świeciły pustkami, postanowiliśmy zagospodarować je zgodnie z pojawiającymi się potrzebami. A taką niewątpliwie były dodatkowe oddziały przedszkolne w mieście, albowiem dwa funkcjonujące tu przedszkola „pękały w szwach” – powiedział burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Ponadto samorząd przeznaczył prawie 65 tysięcy złotych na budowę parkingu przy ul. Kaliskiej w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Wykonano go m.in. z myślą o rodzicach dowożących swoje pociechy do tej placówki. W planach jest jeszcze dodatkowy parking od ul. Hallera, plac zabaw i remont budynku z przeznaczeniem na cele przedszkolne, na które w ciągu dwóch lat z gminnego budżetu przewidziano 1.370.000 zł.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe