Powiat Kaliski: Uroczystości przy pomniku w Mącznikach

  • 07.09.2019, 18:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Uroczystości przy pomniku w Mącznikach
Przy Pomniku w Mącznikach upamiętniono pomordowanych przez żołnierzy Wehrmachtu mieszkańców powiatów kaliskiego i ostrzeszowskiego.

We wspólnych obchodach w 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń w odpowiedzi na zaproszenie wójta gminy Kraszewice Konrada Kuświka i sołtysa sołectwa Mączniki Jacka Wabnika wzięli udział m. in.: poseł do Parlamentu Europejskiego poprzedniej kadencji Andrzej Grzyb oraz poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, wicemarszałek Wojewódzka Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy oraz delegacje, rodziny ofiar, mieszkańcy okolicznych miejscowości, harcerze, strażacy, poczty sztandarowe, władze samorządowe, radni powiatowi i gminni, członkowie stowarzyszeń i organizacji. Proboszcz parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Kraszewicach ks. kan. Piotr Paś wraz ze zgromadzonymi odmówił modlitwę za pomordowanych oraz odśpiewano hymn państwowy.
AF
Fot. Agnieszka Forster

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe