Powiat Ostrowski: Sukces małych dudziarzy

  • 07.09.2019, 18:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sukces małych dudziarzy
Powstała w Moszczance na początku bieżącego roku dziecięca kapela dudziarska „Swojacy” może pochwalić się nie lada sukcesem.

W Kaliszu odbył się Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Melodie stamtąd”, a w jego ramach między innymi konkurs zespołów śpiewaczych, kapel i solistów z regionu. Kapela dudziarska w składzie Wiktor Marszał i Cezary Bednarczyk została laureatem jednej z pięciu równorzędnych nagród, wybranych spośród 22, w większości dorosłych, uczestników konkursu. Chłopcy przygotowani przez nauczyciela Michała Umławskiego zagrali na dudach i skrzypcach podwiązanych czyli w tradycyjnym składzie kapeli dudziarskiej. Celem konkursu była popularyzacja muzyki tradycyjnej zebranych na płytach "Melodie stamtąd", zebranych przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz innych utworów ze źródeł archiwalnych rejonu kaliskiego lub byłego Wielkiego Księstwa Poznańskiego.
Zajęcia dudziarskie realizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu "Powrót do tradycji - nasza młoda kapela dudziarska", dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura ludowa i tradycyjna".

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe