Powiat Ostrowski: Budowa stadionu w Lewkowie na finiszu

  • 07.09.2019, 15:24
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Budowa stadionu w Lewkowie na finiszu
Jeszcze we wrześniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie będą mogli skorzystać z nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego.

Budowa obiektu dobiega końca. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 19 września. Inwestycja kosztowała prawie 2,5 mln złotych. 400 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Prace przy budowie tego nowoczesnego obiektu sportowego ruszyły pod koniec ubiegłego roku. Na początku został wyrównany cały teren, usunięto drzewa i stare elementy boiska oraz ogrodzenie.
W ramach inwestycji cały teren przeszedł gruntowną przemianę. Przetarg wygrała firma z Dąbrowej Górniczej, która specjalizuje się w tego typu budowach. Zakres inwestycji obejmował m.in.: niwelację skarpy, korytowanie, sfrezowanie istniejącej płyty asfaltowej. Cały teren zostanie oświetlony, zamontowane będą piłkochwyty, maszty flagowe, nowe trybuny, schody i  ogrodzenie. Prace weszły w końcowy etap.
- Na stadionie malowane są linie, gotowa jest nawierzchnia na boisku głównym i bocznych pasach. Trwa montaż siedzisk na trybunach - mówi Arkadiusz Maślak, kierownik prac.
Poliuretanowa płyta boiska jest wyjątkowo miękka i wytrzymała. Gumowy materiał charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działanie sił. Dzięki temu nie powstaną na nim przetarcia ani głębsze naruszenia struktury. Płyty stworzone z tego gatunku gumy są obojętne m.in.: na wilgoć, działanie alkoholi, kwasów i zasad.
W ramach boiska wielofunkcyjnego powstanie boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, pole kortu do tenisa. Pozostały teren wyłożony jest kostką brukową, nasypy wokół stadionu będą trawiaste. Wszystkie elementy funkcjonalno - sportowe dla poszczególnych dyscyplin lekkoatletycznych dostosowano do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki  (IIAF).

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe