Ostrów: Nowi partnerzy miejskich programów

  • 06.09.2019, 04:39
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowi partnerzy miejskich programów
14 kolejnych firm przystąpiło do miejskich programów Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Rodziny 3+, Ostrowska Karta Przedsiębiorcy. Porozumienia z przedsiębiorcami podpisał Mikołaj Kostka, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Do miejskich programów Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Rodziny 3 + i Ostrowska Karta Przedsiębiorcy przystąpiły: Imperium Centrum Fitness, Bricks 4 Kidz, Zakład Cukierniczy Marek Gagatek, SklepKlocki.pl, konopie – online.pl, Zapieknajpa, Factory Centrum Fitness, Koku Sushi – Kalisz, Studio Figura Mariola Orłowska, Sklep Spożywczo-Monopolowy Agnieszka Galusik, Vision Express, Bombardini, Pomylone Gary, Dastore.
- To ogromna przyjemność poznać przedsiębiorców, którzy oferując zniżki na swoje towary i usługi postanowili wesprzeć mieszkańców naszego miasta. Bardzo dziękuję, że przyłączyliście się Państwo do naszych miejskich programów i razem z nami chcecie budować środowisko przyjazne seniorom, rodzinom wielodzietnym oraz lokalnej przedsiębiorczości – podkreślał zastępca prezydenta.
Dzięki współpracy z samorządem lokalnym partnerzy miejskich programów mają okazję do dodatkowej promocji swoich firm oraz do pozyskania nowych odbiorców swoich towarów i usług.
- Jestem przekonany, że zaproponowane przez nas rozwiązanie spełni Państwa oczekiwania i okaże się kolejnym elementem wsparcia dla Państwa firm. Wierzę, że także z naszą pomocą, będą Państwo osiągać swoje cele i spełniać marzenia związane z dalszym rozwojem własnego biznesu, którego Państwu życzę – dodał Mikołaj Kostka.     
Program Ostrowska Karta Przedsiębiorcy powstał z myślą o przedsiębiorcach i dla przedsiębiorców. Celem programu jest wsparcie lokalnej przedsiębiorczości. Program ma za zadanie pomagać przedsiębiorcom na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej, poprzez instytucje otoczenia biznesu oraz poprzez wzajemne ulgi i preferencje oferowane przez partnerów programu. Udział w programie ma również na celu promowanie przedsiębiorcy pośród innych partnerów programu oraz pośród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.
- Do najmłodszego z miejskich programów, dedykowanego lokalnym przedsiębiorcom, czyli Ostrowskiej Karty Przedsiębiorcy należy już 76 firm. Liczba partnerów programu systematycznie wzrasta, co zauważalnie wzbogaca jego ofertę i zachęca kolejne firmy do udziału w tym projekcie – informuje Piotr Młynarz, inspektor Referatu Obsługi Inwestora ostrowskiego Urzędu Miejskiego.
Program „Ostrowska Karta Seniora” skierowany do mieszkańców powyżej 60. roku życia ma na celu wzmocnienie aktywności społecznej i poprawę jakości życia ostrowskich seniorów poprzez stworzenie i rozwijanie systemu ulg i preferencji, umożliwiających większy dostęp do różnorodnych produktów i usług, dóbr kultury i rozrywki oraz ma zachęcić ostrowskich seniorów do uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych.
Celem programu „Ostrowska Karta Rodziny 3+” jest stworzenie systemu ulg i preferencji skierowanych do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Adresatami programu są członkowie rodzin mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 25. roku życia, jeśli dziecko uczy się lub studiuje. Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z programu jest posiadanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3+, którą otrzymuje każdy członek rodziny wielodzietnej spełniający kryteria. W programie może uczestniczyć każda rodzina wielodzietna, niezależnie od osiąganego dochodu.
- Ostrowski urząd wydał ponad 10 000 kart seniora. Do programu przystąpiło blisko 200 przedsiębiorców udzielających rabatów na oferowane towary i usługi.  To rewelacyjny wynik potwierdzający, że program sukcesywnie się rozwija i cieszy dużym zainteresowaniem seniorów i lokalnych przedsiębiorców.  Kartę Rodziny 3+ posiada już ponad 4 000 osób, które mogą korzystać z oferty ponad 200 partnerów programu – informuje Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe