Powiat Kaliski: Nowe przedszkole w Tłokini Wielkiej

  • 05.09.2019, 05:49
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Nowe przedszkole w Tłokini Wielkiej
Nowe przedszkole w Tłokini Wielkiej - kontynuacja generalnej przebudowy kompleksu szkolnego.

Od 2 września br. w świeżo wyremontowanym budynku wchodzącym w skład kompleksu Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej działa nowe przedszkole. Do dyspozycji użytkowników obok sal zabaw i zajęć dydaktycznych są toalety oraz zaplecze kuchenne. Przedszkole wyposażone jest w niezbędne akcesoria oraz zabawki. Obiekt został ocieplony. W części budynku przedszkola mieści się filia Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów.

Wykonanie niezbędnych prac i remont budynku przedszkola możliwy był dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Całkowita wartość zadania pn. ''Termomodernizacja i przebudowa budynku biblioteki publicznej im. Braci Gillerów, filia w Tłokini Wielkiej, gmina Opatówek oraz zmiana sposobu użytkowania części tego budynku na pomieszczenia przedszkola publicznego'' to 600 450,01 zł. Kwota pozyskanego dofinansowania to 132 650 zł

Warto przypomnieć, że w ciągu kilku lat szkoła w Tłokini Wielkiej doczekała się budowy nowej sali gimnastycznej, boiska sportowego, placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Budynek główny poddany został pełnej modernizacji. Sukcesywnie modernizowane i wyposażane były również sale dydaktyczne.

- Oświata i wychowanie w gminie Opatówek należy do zadań priorytetowych w działalności samorządu, stąd wielomilionowe nakłady, aby nasza młodzież i dzieci mogły czuć się w szkołach i przedszkolach, jak najlepiej, by zdobyta wiedza i przyjaźnie pomogły w radzeniu sobie w życiu - podkreśla sekretarz gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic.

Spełnienie wszystkich planów możliwe jest dzięki współpracy wszystkich osób zaangażowanych w organizację zadań oświatowych począwszy od samorządu, pracowników, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz przyjaciół szkoły i przedszkola.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe