Powiat Ostrowski: Letni wypoczynek dla dzieci z gminy Ostrów

  • 05.09.2019, 04:08
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Letni wypoczynek dla dzieci z gminy Ostrów
Jak co roku dzieci z Gminy Ostrów Wielkopolski mogły skorzystać z letnich półkolonii. Tygodniowy wypoczynek zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach. Była to już szósta edycja tej formy wypoczynku. W tym roku skorzystało z niej 264 dzieci. Organizację półkolonii wsparła finansowo Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przekazała 30 tysięcy złotych.

Przewodnicząca Komisji Maria Bera przypomniała o niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniami. Podkreśliła również, że organizowanie i udział dzieci w półkoloniach czy obozach to forma działań profilaktycznych, które w dużym stopniu zapobiegają niebezpieczeństwom. Komisja przekazała uczestnikom gadżety z napisem „Używkom mówię Nie”.

- Cieszę się, że możemy wspierać tego typu działania na terenie naszej gminy. Wypoczynek zarówno letni jak i zimowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zdajemy sobie sprawę, że dzięki dofinansowaniu z Komisji, z takiej propozycji wakacyjnego odprężenia może skorzystać jeszcze więcej dzieci. Każdego roku podczas półkolonii przyjeżdżam wspólnie z członkami Komisji by przekazać gadżety profilaktyczne, porozmawiać z dziećmi i zobaczyć jak wspaniale i ciekawie spędzają ten czas. - podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Letni wypoczynek zorganizowano: w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Franklinowie, Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich, Szkole Podstawowej w Lamkach, Szkole Podstawowej w Lewkowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słaborowicach oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Topoli Małej.

Półkolonie były ciekawą formą spędzenia wolnego czasu, promowały zdrowy styl życia i mobilizowały najmłodszych do aktywności z uśmiechem na twarzy. Na dzieci czekało wiele atrakcji, we własnych szkołach jak podczas licznych wyjazdów.

- W sumie mieliśmy 21 grup półkolonijnych. Dzieci skorzystały z ciekawych zajęć przygotowanych przez kadrę każdej placówki. Nad opieką najmłodszych czuwało 28 osób - wychowawców i kierowników wypoczynku. Odbyły się między innymi: zajęcia rekreacyjno-sportowe, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, filmowe, komputerowe, kulinarne, taneczne. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach profilaktycznych. Dodatkowo organizowane były wycieczki autokarowe. - mówi Tomasz Mocek, główny organizator i koordynator półkolonii, przedstawiciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tęcza” w Lamkach.

Wiele grup skorzystało z atrakcji w Aquaparkach, mini zoo, muzeach, kinach, gospodarstwach agroturystycznych, rezerwatach. Dzieci miały również zapewnione codzienne posiłki i napoje.

Koordynatorem całego projektu był Tomasz Mocek, przedstawiciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tęcza” w Lamkach.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe