Powiat Ostrowski: Pieniądze na drogę Czekanów - Karski

  • 03.09.2019, 18:47
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pieniądze na drogę Czekanów - Karski
Gmina Ostrów otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej Czekanów – Karski!

Gmina otrzymała maksymalne wsparcie finansowe, to aż 80 proc. wartości całej inwestycji. Ta wyceniona została na 4 mln 740 tys. złotych. Dofinansowanie wyniesie prawie 3 mln 800 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Urząd Wojewódzki w Poznaniu ogłosił listę samorządów, które otrzymały wsparcie. Gmina Ostrów Wielkopolski znalazła się na rekordowo wysokim 4. miejscu, na 131 wniosków.

- Zdaję sobie sprawę jak ogromnym zainteresowaniem cieszył się nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych, dlatego tym większa radość i satysfakcja z tak wysokiego dofinansowania i równie wysokiej oceny rankingowej. Wielomilionowa inwestycja w 80% dofinansowana ze środków zewnętrznych. Z naszego budżetu na tę inwestycję wydamy milion złotych. To bardzo dobra informacja – mówi Piotr Kuroszczyk wójt gminy.

Inwestycja dotyczy przebudowy drogi gminnej Czekanów - Karski. Chodzi dokładnie o ulicę Środkową, w Karskach oraz ulicę Strażacką w Czekanowie. Droga zostanie całkowicie przebudowana i poszerzona. Na całej długości powstanie też bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy. W sumie to ponad dwukilometrowy odcinek.

- Z chwilą podpisania umowy rozpocznie się procedura przetargowa. Inwestycja zgodnie z regulaminem i wytycznymi urzędu wojewódzkiego musi zakończyć się w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą prac. Wszystko wskazuje zatem na to, że przebudowa drogi Czekanów – Karski rozpocznie się jesienią tego roku a zakończy w przyszłym roku.– tłumaczy zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe