Powiat Kaliski: Podpisanie umowy o dofinansowanie przebudowy drogi „saczyńskiej”

  • 03.09.2019, 18:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Podpisanie umowy o dofinansowanie przebudowy drogi „saczyńskiej”
W sali Domu Tradycji w Godzieszach Wielkich podpisano umowę o przebudowie drogi gminnej łączącej Godziesze Wielkie i wieś Saczyn leżącą przy granicy gminy.

Droga ta, niedawno przejęta z zasobu dróg powiatu kaliskiego, o długości ponad cztery i pół kilometra, stanowi bardzo ważne połączenie komunikacyjne dla zamierzających jechać do Kalisza, krajowej „dwunastki” w Opatówku, czy też w kierunku Godziesz Wielkich.
Uroczystości podpisania umowy, na podstawie której gmina Godziesze Wielkie otrzyma zwrot połowy zapłaconej za wykonane roboty kwoty ponad 3,2 miliona złotych, uczestniczyli: Marlena Maląg – radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,  Michał Dębiński – dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego, Krzysztof Nosal – starosta kaliski, Józef Podłużny wójt gminy Godziesze Wielkie, Małgorzata Banaś – radna powiatu kaliskiego.
 Podpisanie umowy o dofinansowanie przebudowy drogi „saczyńskiej” stało się okazją do podsumowania dotychczasowej aktywności gminy Godziesze Wielkie w dziedzinie budownictwa drogowego z wykorzystaniem wsparcia finansowego z ogólnopolskich programów poprawy infrastruktury drogowej, funkcjonujących w okresie minionego dziesięciolecia oraz z aktualnego Funduszu Dróg Samorządowych, którego pierwszą edycję w gminie początkuje właśnie oddawana do użytku droga.
Trasa Godziesze Wielkie – Saczyn jest już dziesiątą z kolei dofinansowaną inwestycją drogową na terenie gminy. Ich dotychczasowym efektem jest powstanie ponad 66 kilometrów ulepszonych dróg, spośród których 20 kilometrów gmina zrealizowała w formie samodzielnej, a 46 kilometrów na zasadach współdziałania z powiatem kaliskim, stając się jednym z liderów tychże działań na terenie Wielkopolski.
Jeszcze przed rokiem stan starej, bo wykonanej w latach dziewięćdziesiątych drogi „saczyńskiej” nie był zachętą dla podróżujących, co przedstawiają załączone fotografie. Jednakże dobry, bardzo wysoko oceniony w województwie projekt przebudowy drogi, pozwolił na jej diametralną zmianę, nie tylko w kategorii poprawy jakości nawierzchni, ale także bezpieczeństwa pieszych i kierowców korzystających z nowego odcinka drogowego.
Przebudowa drogi „saczyńskiej”, jako ważnego elementu sieci drogowej na terenie podkaliskim, została wsparta finansowo przez władze powiatu kaliskiego, co stanowi kontynuację bardzo efektywnej tradycji współdziałania gmin i powiatu w dziedzinie poprawy warunków życia mieszkańców naszych wsi.
Fot. UG Godziesze Wielkie

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe