Ostrów: Czas do szkoły

  • 01.09.2019, 09:46
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Czas do szkoły
Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja prasowa, poświęcona przygotowaniom obiektów oświatowych do nowego roku szkolnego 2019/2020. W konfernecji wziął udział wiceprezydent Ostrowa - Sebastian Górski oraz dyrektor wydziału edukacji i sportu - Anna Grabek.

Wiceprezydent przedstawia co działo i będzie się dziać  w ostrowskiej edukacji. 
-Miasto jest bardzo dobrze przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. - mówi. 
Z przedstawionej na wystąpieniu prezentacji, dowiadujemy się, że od 1 września 2019 w miejskich szkołach podstawowych będzie uczyć się 4667 dzieci, w 214 oddziałach, pod kierunkiem 514 nauczycieli. Ostrów jest też organem prowadzącym dla 14 Przedszkoli Publicznych.  
4 206 449 zł - to kwota, którą przeznaczono na przygotowanie placówek oświatowych  do nowego roku szkolnego. Zainwestowano je między innymi w remonty, modernizacje, zakup sprzętów i urządzeń. 
W nowym roku szkolnym będą też realizowane liczne programy edukacyjne, między innymi: Stypendium im. świętego Jana Pawła II, stypendia socjalne, nauka pływania skierowana do uczniów szkół podstawowych, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i projekty realizowane w szkołach.
WK

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe