Ostrów: Będzie Aquapark w Ostrowie

  • 29.08.2019, 14:23 (aktualizacja 06.09.2019, 06:05)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Będzie Aquapark w Ostrowie
Po hali widowisko - sportowej w Ostrowie powstanie kolejny, długo wyczekiwany przez mieszkańców obiekt, Aquapark.

Na ostatniej sesji Rada Miejska pozytywnie zaopiniowała zaproponowane przez prezydent Beatę Klimek zmiany do budżetu, które pozwoliły zabezpieczyć pierwsze pieniądze – 150 tysięcy złotych – na zadanie „Budowa Aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim”

Ta kwota pozwoli na stworzenie programu funkcjonalno – użytkowego, w którym zawarte będą nasze wymagania i oczekiwania miasta dotyczące Aquaparku, a także na wykonanie koncepcji wielobranżowej. Te dokumenty są niezbędne, by można było ogłosić przetarg na projekt oraz na prace budowlane.

- Tak więc pierwszy, najważniejszy krok zmierzający do realizacji tej oczekiwanej i potrzebnej w mieście inwestycji został właśnie zrobiony. Po hali widowiskowo – sportowej będzie to drugi tak ważny obiekt sportowo - rekreacyjny naszego miasta – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Zmiany w budżecie wprowadzające nowe zadanie inwestycyjne „Budowa Aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim” poparło wszystkich dwunastu radnych Klubu ,,Przyjazne Miasto’’. Co zaskakujące ,,za’’ nie zagłosowali radni PO i PiS.

- To kolejna, obok budowy Areny Ostrów, historyczna inwestycja dla miasta – mówi Marek Śliwiński, przewodniczący Klubu Radnych ,,Przyjazne Miasto’’. – Stąd radni naszego klubu z radością poparli start tej ambitnej inicjatywy prezydent Beaty Klimek.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe