Powiat Kaliski: Koncert przed starostwem

  • 28.08.2019, 07:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Koncert przed starostwem
Przed starostwem powiatowym w Kaliszu odbył się koncert w ramach Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych.

W koncercie uczestniczyły orkiestry z Koła i Starej Białej oraz Big Band LAIDB+. Pomysłodawcą Akademii jest prof. dr hab. Roman Gryń, a członków orkiestr poprowadził mjr Paweł Joks. Patronat nad wydarzeniem objął starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Pierwszą częścią wydarzenia był koncert plenerowy, natomiast druga część została zaprezentowana w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Orkiestry zaprezentowały m.in. takie utwory jak: ,,Maska Zorro” czy ,,Dywizjon 303” z dedykacją dla zbliżającego się święta lotnictwa. Organizatorem Akademii po raz kolejny była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu. Podczas wydarzenia odbywają się warsztaty dla miłośników instrumentów dętych, a także koncerty orkiestr na terenie Kalisza.

IK

Fot. Agnieszka Forster

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe