Ostrów: Z ortografią za pan brat

  • 08.04.2017, 09:38
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Z ortografią za pan brat
Kinga Marciniak, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, wygrała Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Pióro Starosty Ostrowskiego. III LO stało się tym samym gospodarzem kolejnej edycji.
W Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce kolejna odsłona Konkursu Ortograficznego o Pióro Starosty. W zmaganiach z ortografią i interpunkcją wzięli udział uczniowie z 10 szkół ponadgimnazjalnych. Od lat zmagania te cieszą się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży i obecny rok również nie był pod tym względem wyjątkowy. Podczas dyktanda należało się wykazać znajomością pisowni polskich wyrazów z „ch” i „h” oraz „u” i „ó”, „ż” i „rz” oraz połączeń wyrazowych. Humorystyczny tekst dyktanda, przygotowany przez Katarzynę Urbaniak, obfitował w słownictwo i nazwy własne związane z podróżowaniem. Gdzieniegdzie zostały wplecione zapożyczenia z języka angielskiego, które są znane wśród młodzieży. W konkursie zwyciężyła uczennica III Liceum Ogólnokształcącego - Kinga Marciniak, otrzymując od starosty ostrowskiego oryginalne pióro z bursztynem. Kolejne miejsca zajęli: Jakub Drab (Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek), Jan Sikora (Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek), a czwarte miejsce ex aequo: Julia Witwicka (II LO) i Mikołaj Aleksandrzak (ZST). Nagrody laureatom i dyplomy uczestnikom wręczył starosta ostrowski Paweł Rajski, pod którego patronatem odbywa się konkurs oraz siostra Dorota Grzywacz, dyrektor Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, która była gospodarzem tegorocznej edycji. Zgodnie z tradycją konkursu w przyszłym roku organizatorem będzie III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim, do którego uczęszcza tegoroczna zwyciężczyni.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe