Ostrów: Nowe kojce w schronisku

  • 25.08.2019, 05:13 (aktualizacja 28.08.2019, 07:37)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowe kojce w schronisku
W tym roku w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim na nowe wymienione zostanie 41 kojców dla psów. Powstanie tu także odwodnienie deszczowe i sanitarne. Ostrowscy urzędnicy chcą, by inwestycja rozpoczęła się jak najszybciej, tak, by jej realizacja zakończyła się jeszcze jesienią br.

Ponieważ działalność schroniska finansowana jest nie tylko przez miasto, ale również przez ościenne gminy, inwestycja realizowana będzie także z ich budżetów. Kiedy do ostrowskiego budżetu trafiły potrzebne środki, można było rozpocząć procedury. Władze Ostrowa zdecydowały, by je maksymalnie uprościć, co pozwoli na szybszą realizacje inwestycji.

- Zamiast ogłaszać przetarg na nowe kojce i odwodnienie zdecydowaliśmy, by te zdania podzielić. Po pierwsze, trudno znaleźć wykonawcę, który jednocześnie wykona odwodnienie i wyprodukuje kojce, po drugie, niższe kwoty zadań pozwoliły na ich realizację poprzez procedurę zapytania ofertowego w miejsce przetargu. Dzięki temu już podpisaliśmy umowę z wykonawcą kojców, a niebawem podpiszemy kolejną – na odwodnienie – tłumaczy Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Według umowy, 20 kojców stanie do 20 września, pozostałe do 31 października. Odwodnienie wykonane zostanie do końca września.

Obecnie w schronisku trwa kontrola komisji powołanej przez prezydent Ostrowa Wielkopolskiego w związku z uśpieniem w tej placówce psów w sierpniu tego roku. W skład komisji weszło troje pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Nadzór nad działaniem komisji pełni I zastępca prezydenta.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe