Powiat Ostrowski: Święto gminy Ostrów Wielkopolski

  • 23.08.2019, 11:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Święto gminy Ostrów Wielkopolski
Tłumy mieszkańców bawiły się podczas tegorocznego święta gminy Ostrów Wielkopolski. Impreza odbyła się na boisku sportowym w Szczurach.

Duży teren okazał się świetnym wyborem. Plac podzielony był na kilka stref: dziecięcą, muzyczną, wystawową i biesiadną. Dużą część terenu zajął też balon. Gwiazdami muzycznymi były zespoły: MIG oraz Elektryczne Gitary. Na scenie zagrał także doskonale znany lokalnej publiczności zespół Bosscy. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim.

Skąd taki dobór artystów? 
- Często rozmawiamy z ludźmi i wiemy, że zależy im na tanecznym zespole, dlatego wybraliśmy zespół MIG, następnie Bosscy, ponieważ grupa powstała przy Gminny Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Jest to zatem nasz gminny zespół, warto go promować. Jest świetnie odbierany przez publiczność. Elektryczne Gitary ponieważ zawsze na tego typu imprezie jest znany, rozpoznawalny, kogo piosenki  znamy na pamięć. Mam nadzieję, że taki zestaw muzyczny przypadnie naszym mieszkańcom i gościom do gustu -  odpowiada Adam Wasiela, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.
Na wydarzenie zaprosili wspólnie: Piotr Kuroszczyk wójt Gminy Ostrów Wielkopolski,  przewodniczący rady Piotr Śniegowski oraz Adam Wasiela dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim.
- Przygotowano szereg atrakcji, bardzo ciekawych, różnorodnych. Miejsce także wyjątkowe i piękne, w otoczeniu parku. Mam nadzieję, że taka forma zabawy spodoba się naszym mieszkańcom. Jesteśmy za tradycją, ale czasy się zmieniają i trochę zmieniliśmy formę imprezy.  Zależy nam by mieszkańcy  świetnie się bawili – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.  
Wielkie świętowanie otworzył zespół Happy Marszew Band. Na scenie zaprezentowały się sekcje artystyczne Gminnego Ośrodka Kultury oraz laureaci PATAgO: Gabriela Duczmal, Natalia Gierszyńska, Izabela Staroń, Iga i Agata Kasprzak, tanecznie wystąpiła Klaudia Wolniaszczyk. Wystąpiły również gminne zespoły ludowe. Nie zabrakło zatem występu zespołu Łąkocanie, Gorzyczanie, Furmany i Wiecznie Młodzi. Tegoroczną ciekawostką była prezentacja Małopolskiej Zgrai Sarmackiej oraz warsztaty i pokaz Akademii Cyrkowej.
Po raz pierwszy podczas gminnej imprezy swoje kulinarne umiejętności  zaprezentowały gminne Koła Gospodyń Wiejskich. Było aż 13 stoisk, w tym także te, które prezentowały piękne rękodzieło. Stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, nic dziwnego było pysznie, pachnąco i kolorowo.
Lot balonem na uwięzi to już niejako tradycja tego typu gminnych uroczystości. Także i w tym roku można było skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji za darmo. Warto dodać, że pomysł wójta gminy Piotra Kuroszczyka bardzo spodobał się mieszkańcom i gościom. To atrakcja, która od kilku lat finansowana jest przez Gminę Ostrów Wielkopolski. 
Ciekawostką podczas imprezy było stoisko mincerskie. Każdy chętny mógł wybić monetę Gminniok Ostrowski. Była to pierwsza bita moneta ostrowska na święcie gminy. Tylko 400 limitowanych monet. 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe