Ostrów: Urząd po remoncie

  • 22.08.2019, 04:25
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Urząd po remoncie
Po blisko roku zakończyły się prace modernizacyjne w budynku ostrowskiego Urzędu Miejskiego.

Budynek nie tylko zyskał nową, estetyczną elewację, ale, dzięki termomodernizacji, poprawiła się jego efektywność energetyczna. Na budynku zamontowano nowe podświetlane logo miasta oraz herb Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość inwestycji to ponad 3,7 mln zł, z czego 1,7 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.
- Urząd Miejski jest jedną z wizytówek naszego miasta. Powinien to być budynek estetyczny i reprezentacyjny. Do tej pory nie spełniał takich funkcji. Pozyskane przez nas ogromne dofinansowanie pozwoliło na jego niezwykle korzystną metamorfozę. Z zewnątrz to obecnie piękny i nowoczesny obiekt, który będzie estetycznie spójny z remontowaną obok salą sesyjną. Przy realizacji tej inwestycji niezwykle ważny dla nas był również efekt ekologiczny, czyli poprawa efektywności energetycznej. Dodatkowo, po uprzednim dociepleniu dachu, zamontowane zostały na nim panele fotowoltaiczne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Ściany budynku zostały docieplone, wymieniono również stolarkę okienną drzwiową oraz bramy garażowe. W całym budynku zainstalowana została także wentylacja mechaniczna, a na najwyższym piętrze zamontowano klimatyzację. Nagrzewający się dach i okna powodowały, że na ostatnim piętrze budynku w okresie letnim panowały bardzo wysokie temperatury. Wykonane prace poprawią warunki pracy urzędników oraz komfort odwiedzających urząd mieszkańców.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe