Kalisz: Dopłaty do wymiany pieców

  • 21.08.2019, 06:25
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Dopłaty do wymiany pieców
Do 5.000 zł dotacji do wymiany pieca opalanego paliwem stałym na ekologiczny można otrzymać do 30 października. Wnioski należy składać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska kaliskiego magistratu.

O dotacje mogą się ubiegać osoby fizyczne, będące właścicielami, współwłaścicielami lub najemcami nieruchomości mieszkalnych, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, podmioty niezaliczane do sektora finansów publicznych, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Warunkiem niezbędnym do uzyskania dotacji jest likwidacja wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła na nieruchomości bądź lokalu, zasilanych paliwem stałym bądź biomasą. Należy zaznaczyć, iż dotacją objęte są wyłącznie wydatki poniesione na zakup urządzeń grzewczych (piec + grzejniki).
Otrzymać można 80 proc. wartości kosztów poniesionych na zakup urządzeń grzewczych, jednak nie więcej niż 5.000 zł liczonych za każde trwale zlikwidowane źródło emisji opalane paliwem stałym. Dotacja przekazywana jest Wnioskodawcy po zakończeniu inwestycji jako refundacja faktycznie poniesionych kosztów. 

Osoby zainteresowane dofinansowaniem powinny złożyć wniosek  wraz z kompletem dokumentów w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza - ratusz, piętro I, pokój nr 30, 32 - w terminie do 30 października br.
 Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:
    • dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości (lokalu),
    • zgodę właściciela lub zarządcy budynku na zmianę systemu ogrzewania z węglowego na ekologiczne (gazowe, elektryczne, olejowe, z miejskiego systemu ciepłowniczego lub pompa ciepła),
    • oświadczenia właściciela lub zarządcy budynku o dokonaniu rozbiórki źródeł emisji opalanych paliwem stałym, w związku ze zmianą systemu ogrzewania z węglowego na ekologiczne (gazowe, elektryczne, olejowe, z miejskiego systemu ciepłowniczego lub pompa ciepła),
    • dowody księgowe (faktury, rachunki) potwierdzające koszty poniesione w danym roku budżetowym lub w roku poprzednim na zmianę systemu ogrzewania z węglowego na ekologiczne, 
    • aktualną umowę odpowiednio z dostawcą: gazu, energii elektrycznej, energii cieplnej z miejskiego systemu ciepłowniczego.
JK

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe