Ostrów: 40. lat twórczości Czesława Wosia

  • 07.04.2017, 13:59
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 40. lat twórczości Czesława Wosia
W ostrowskim ratuszu, 6 kwietnia, odbył się wernisaż wystawy prezentującej przekrój twórczości plastycznej Czesława Wosia.
Ekspozycja prezentuje malarstwo: olej, akwarele, tempera i akryl, różnego gatunku grafiki, w tym ekslibrisy, rysunek w ołówku i piórkiem, zaprojektowane przez artystę kartki pocztowe i świąteczne oraz ilustracje książek, wykonane przez mieszkańca Ostrowa. Na otwarciu wystawy, połączonej z jubileuszem 40. lat twórczości pokazali się liczni goście nie tylko z naszego miasta. Byli też przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich. - Ta data jest umowna. Ja czterdzieści lat temu skończyłem studia i od tego momentu poważnie, zająłem się plastyką - powiedział Czesław Woś. Jubilat otrzymał liczne życzenia, od przedstawicieli władz i od przyjaciół. A ponieważ, państwo Bożena i Czesław Wosiowie, obchodzili niedawno jubileusz 50 - lecia małżeństwa, to życzenia składano również małżonce jubilata. - Ludzie przychodzą i odchodzą. Miasto się zmienia, a Bożena i Czesław Wosiowie są zawsze tacy sami. Są artystycznym wyrazem naszego miasta - mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa, składając życzenia. Jubilat przygotował też prezent dla gości, wśród których rozlosowano kilka grafik. NOW Fot. Wacław Nowak
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe