Powiat Kaliski: Kroniki OSP

  • 15.08.2019, 14:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Kroniki OSP
W Kleczewie (powiat koniński) odbyło się uroczyste podsumowanie XXI Wielkopolskiego Finału Wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik oraz XXVI Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje „Z Dziejów OSP”.

Na konkurs w 2019 roku z powiatu kaliskiego zostały zgłoszone kroniki: OSP Pruszków (gm. Blizanów) prowadzona przez Alicję Mencel i Józefa Mirosława Wojcieszaka oraz kronika OSP Iwanowice (gm. Szczytniki) prowadzona przez Bogdana Militowskiego, które otrzymały wysokie oceny i zakwalifikowały się do finału XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik we wrześniu 2019 roku w Olsztynie.

Powiat kaliski reprezentowali: Alicja Mencel i Józef Mirosław Wojcieszak z OSP Pruszków, Jerzy Majas z OSP Iwanowice oraz Małgorzata Judasz jako przewodnicząca jury (OSP Sierzchów, gm. Opatówek, Wojewódzki Klub Kronikarza OSP Województwa Wielkopolskiego).

Ogółem na tegoroczny konkurs w Wielkopolsce zgłoszono 22 kroniki w 32 tomach z 11 powiatów, nominacje do finału krajowego otrzymało 18 najlepszych.

Uroczystość odbywała się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie. Kronikarzy i przybyłych gości powitali gospodarz: Mariusz Musiałowski - burmistrz Gminy i Miasta Kleczew. O roli kronik i kronikarzy mówił m.in. Eugeniusz Grzeszczak - członek Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP i Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu oraz Andrzej Jankowski -dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Poznaniu.

MJ

Fot. Małgorzata Judasz

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe